Bio

Michał Szczerbiec – gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Ma za sobą występy jako headliner na: VIII i XI Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night oraz na licznych koncertach podczas, których można usłyszeć muzykę z jego trzech autorskich płyt: Stany Skupienia (2016), Chyba Zapomniałem (2019)  i The Last Scavenger (2020).

Muzyka, którą wykonuje jest mieszanką inspiracji zaczerpniętych od takich wykonawców jak Dire Straits, Eric Clapton, Tommy Emmanuel, Mike Oldfield czy The Shadows.

Piosenka MASKI jest singlem, który zapowiada czwartą długogrającą płytę gitarzysty Michała Szczerbca. Płyta “Przyjdzie na ciebie czas” będzie zawierała nowe kompozycje utrzymane w stylistyce pop-rockowej z mocnym brzmieniem gitar oraz sekcji rytmicznej. Polskie teksty oraz wpadające w ucho melodie to elementy, których należy się spodziewać w nowym wydawnictwie. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2021.

Utwór MASKI powstał w 2018 roku. Opowiada o codziennych  wyzwaniach i szukaniu motywacji do działania. W ostatnim okresie związanym z pandemią sytuacja muzyków, artystów, performerów diametralnie się pogorszyła. Brak występów na żywo oraz interakcji z publicznością dał się nam we znaki. Mimo wszystko warto robić swoje, działać i stawiać małe kroki w drodze do naszych celów.